В предсезонната подготовка отборът на „Черноморец“ се поздрави с трета победа. В поредната проверка момчетата на треньора Васил Евтимов се справиха срещу новака в НБЛ „Шумен“, където от новия сезон ще играе бившата „акула“ бургазлията Георги Кендеров.

В зала „Бойчо Брънзов“ черноморци записаха успех със 108:68.

По-рано „акулите“ на два пъти победиха „Черно море Тича“ със 108:63 и с 94:78.

Гостите влезе добре в двубоя и поведе, но за кратко, след като домакините бързо успяха да наваксат изоставането и поведоха с 20:14 в първата част. На почивката „акулите“ направиха резултата 54:33.

През второто полувреме „Шумен“ капитулира, като не успя да издържи на бързото темпо, налагано от „сините“. „Черноморец“ продължи да трупа аванс. Преди заключителната четвърт домакините водиха със 79:48, а до края бургаският тим направи победата си още по-изразителна.

За „Черноморец“ предстои гостуване на шампиона „Левски Лукойл“ на 20 септември, а два дена по-късно, на 22 септември, момчетата на Васил Евтимов излизат срещу гръцкия гранд ПАОК в Солун. Последната проверка на бургаския тим е на 25 септември срещу „Ямбол“.

„Шумен“ заминава за Констанца, Румъния, където ще се включи в силен турнир, на който ще участват още отборите на домакините от Констанца, „Финикс Галац“ и „Меркуря Чук“.