Евро волейбол
България-Германия

Мъжкият национален отбор на България ще се изправи срещу Германия на 1/8-финалите на европейското първенство. До този развой се стигна след изиграването на всички срещи от груповата фаза на надпреварата.

В последния мач от нашата група В Италия даде само гейм на домакините от Чехия и размествания в класирането не настъпиха.

Родните национали са трети с 8 точки (3 победи, 2 загуби), като надделяха над Беларус в решаващ двубой с 3:1 (25:13, 25:18, 24:26, 25:22) в последния си мач от този поток. С това „лъвовете“ изпълниха задачата си за излизане от груповата фаза и продължават своя път напред в турнира.

Съперникът ни на 1/8-финалите – Германия завърши на второ място в група D с 11 точки (4 победи, 1 загуба). Бундестимът надигра Хърватия, Естония, Латвия и Словакия и отстъпиха на олимпийския шампион Франция.

„Петлите“ завършиха като лидер със само един загубен гейм. Двубоят ще се изиграе на 12 септември (неделя) в Острава (Чехия), като предстои да бъдат определени часовете за битките.

На 11 септември (събота) в Гданск (Полша), надпреварата продължава със срещи между класиралите се на първите четири места в групите А и С. Тогава един срещу друг излизат лидерът в група А Полша срещу четвъртия в С Финландия, втория в С Русия излиза срещу третия в А Украйна.

Ден по-късно първенецът в група С Нидерландия играе срещу четвъртия в група А Португалия, а действащият шампион Сърбия (втори в група А) ще кръстоса шпаги с третия в С Турция. Срещите са от 18:30 и 21:30 ч. /б.вр./