Футболистите на „Нефтохимик“ не успяха да се преборят за място на 1/16-финалите от турнира за Купа Българя. При повторния дебют на треньора Людмил Киров „шейховете“ загубиха от „Локомотив“ (Горна Оряховица) след продължения.

Още в третата минута Янислав Цачев завърши опасна акция на домакините от Горна Оряховица. В 75-ата минута обаче Калоян Стефанов изравни и вкара срещата в продължения.

Там всичко беше решено от Георги Колев, който в 96-ата минута от далечно разстояние не сгреши. Така на 1/16-финалите „Локомотив“ ще посрещне „Ботев“ (Враца).

В останалите мачове единственият, който се реши с дузпи, беше между „Септември Тервел“ и „Янтра“, като габровци загубиха с 1:4.

„Спартак“ Варна пък си осигури мач с „Лудогорец“, след като “соколите” надвиха с 3:0 „Надежда“ (Доброславци) в гостуването на тима от втори кръг на надпреварата.

„Хебър“ Пазарджик срещна сериозни затруднения срещу сочения за аутсайдер отбор на „Витоша Бистрица“, но все пак спечели след продължения с 4:1. По този начин възпитаниците на Николай Митов ще се изправят срещу ЦСКА в следващия кръг от надпреварата. „Ямбол 1915“ победи с 1:0 „Струмска слава“.

Преди няколко дни място на 1/16-финалите си гарантираха „Марица“ (Пловдив) и „Миньор“ (Перник). Пловдивчани отстраниха „Дунав“ след дузпи, а перничани се справиха при визитата си на „Балчик“.

Днес, 8 септември, играят: Локомотив (Мездра) – Монтана, Балкан Ботевград – Етър, Банско – Созопол, Левски (Крумовград) – Литекс, Партизан (Червен бряг) – Левски (Лом), Севлиево – Спортист (Своге), Родопа (Смолян) – Добруджа, Черноломец (Попово) – Марек.