Лидерът във Втора лига „Хебър“ разгроми с 6:0 „Нефтохимик“. С три гола за победата се разписаха двама юноши на „Нафтата“ – Живко Петков в 31 и 37-ата минути и Емануил Манев в 60-ата минута.

След успеха домакините оставиха тима на първо място в класирането с 19 точки.

Двубоят от 8-ия кръг на първенството се игра на стадион „Георги Бенковски” в Пазарджик. Бургазлии запазиха мрежата си суха до 22-ата минута, когато Олег Димитров даде началото на головото шоу във вратата на Марин Орлинов.

До почивката резултатът набъбна на 4:0 след два гола на Живко Петков и един на Евгени Игнатов (39). Още в 60-ата минута „Хебър“ беше вкарал още два гола, които бяха дело на Георги Каракашев (56) и Емануил Манев.

„Нефтохимик“ остана с 4 точки на 19-то място в класирането. В следващия кръг „шейховете“ приемат десетия „Септември“ Симитли.