Петият кръг от втора професионална футболна лига донесе много радост за футболистите и феновете на „Нефтохимик“. „Шейховете“ победиха „Добруджа“ с 1:0, успех, който със сигурност ще вдъхне малко повече самочувствие в бургаския тим.

На стадиона в „Лазур“ двата отбора спретнаха оспорван двубой. Битката се водеше основно в центъра на терена и темпото беше слабо предвид голямата жега в Бургас.

През второто полувреме треньорът на „Нефтохимик“ – Калоян Генов направи няколко смени, които подобриха играта, отборът вдигна оборотите в края на мача и за 10 минути спечели два фала и пет корнера.

„Добруджа“ също имаше едно положение в края на срещата, но бургазлии успяха да се справят с тази опасност. Желанието за победа в Нефтохимик беше по-голямо и беше възнаградено в 95-та минута, когато Ростислав Данчев отбеляза гол с глава.

След тази ценна победа бургаският тим заема 18 позиция с актив от три точки. На 18 август, от 18:00 часа, „Нефтохимик“ гостува на последния „Левски 2020“ /Лом/.