За „Черноморец“ новият сезон в Трета югоизточна лига стартира не по най-добрия начин. В първи кръг от футболната надпревара „акулите“ взеха само точка като гости на „Димитровград“. Бургаският тим водеше на почивката с 2:0, но в края домакините изравниха.

Първото полувреме премина под диктовката на „Черноморец“, като головете паднаха в самия му край.

В 40-ата минута Мирослав Коев изведе бургазлии напред в резултата – 0:1. В последната минута след чудесна атака по дясното крило и последвал пас към Милен Танев, с прецизен удар той удвои аванса – 0:2.

Домакините намалиха изоставането си след час игра с гол на Григор Георгиев. В 67-ата минута, след колективна грешка в защитата на „Черноморец“, тимът от Димитровград оформи крайното 2:2 с попадение на Щилян Колев.

На 14 август, събота, от 18:00 часа „Черноморец“ приема „Загорец“ /Нова Загора/. Мачът от втори кръг е от 18:00 ч.