Отборът на Созопол записа класическа победа – 3:0 на старта от новия шампионат 2021/2022 във Втора лига. Морският тим се наложи у дома срещу състава на Добруджа Добрич и стартира повече от блестящо още в първия кръг от шампионата.

Възпитаниците на Маргарит Димов бяха пълни господари в срещата, като нямаха никаква съпротива от съперника, който видимо се бе отчаял още преди почивката, допускайки две попадения. „Небесносините“ изиграха предпазливо тактически двубоя и заслужено тръгнаха с успех.

Още от съблекалнята, Созопол вече имаше преднина в резултата – 1:0. Венцислав Гюзелев изведе „небесносините“ напред в резултата, а Борис Тютюков в края на първата част довърши гостите от Добрич с второ попадение.

След почивката Созопол продължи да бъде по-активният тим на терена и създаде още няколко опасни положения, преди да падне и третото попадение, дело на Димитър Жеков след час игра. След брилянтна атака, левият бранител също записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайния резултат, а Созопол тръгна повече от добре на старта от шампионата.

СОЗОПОЛ: 22.Росен Андонов, 3.Атанас Ташолов, 23.Диян Молдованов, 11.Петър Кюмюрджиев (c), 5.Георги Радев, 15.Димитър Жеков, 91.Антонио Ласков, 39.Михаел Орачев, 8.Венцислав Гюзелев, 9.Борислав Будинов, 99.Борис Тютюков