„Нефтохимик“ стартира в първенството на Втора професионална лига със загуба. „Шейховете“ отстъпиха с 1:3 пред завърналия се в професионалния футбол „Спартак“ (Вн).

Двубоят бе предшестван от меле, разразило се на трибуните между двете агитки. 15 минути преди началото на мача ултраси на „Спартак“ прескочиха заграждението на „кошарата“, в която бяха настанени.

Те преодоляха препятствията към сектора, където е позиционира агитката на „Нефтохимик“, и феновете на двата клуба влязоха в кървав сблъсък. Това наложи намесата и на пол

ицията, а на пострадалите им бе оказана медицинска помощ.

Домакините от Бургас откриха резултата в 27-ата минута с гол на Калоян Стоянов и след асистенция на Виктор Кунев.

Десет по-късно обаче „Спартак“ изравни чрез Николай Иванов. Голът падна след центриране от корнер и разбъркване във вратарското поле. При първия удар вратарят Марин Орлинов се справи и изби топката, но при последвалия карамбол нямаше шанс.

Минута след изравнителното попадение „соколите“ стигнаха до обрат.

Мехмед Сабри направи се разписа след центриране отдясно и хубаво воле, което не остави шансове на капитана Орлинов. Благодарение на добрите изяви на бургаския стожер до края на полувремето резултатът се запази.

След почивката играта бе много накъсана и почти нищо интересно не се случи. Десет минути преди края на мача резервата на гостите Владислав Мирчев вкара трети гол във вратата на „Нефтохимик“.

Във втория кръг бургаският тим гостува на втория отбор на ЦСКА 1948. Мачът е на 30 юли, петък, от 19:30 часа.