Нафта
Шейховете заминават на лагер

„Нефтохимик“ стартира с победа в поредицата от контролни срещи, част от лятната подготовка на тима. В първата проверка „шейховете“ се наложиха с 2:1 над новака във Втора лига „Марек“ (Дупница).

На стадион „Раковски“ в столицата още преди да е изтекла 5-ата минута новото попълнение Калоян Стефанов вкара своя дебютен гол за бургазлии. Минути след това „шейховете“ увеличиха преднината си след като съперникът си вкара автогол. Няколко минути след началото на второто полувреме „Марек“ успя да върне едно попадение за 2:1. Към края на самата среща дупничани пропуснаха да материализират присъдения им наказателен удар. Каращият проби вратар в „Нефтохимик“ Георги Ставрев се справи отлично и запази вратата си.

Контролата бе последно „отсяване“ на групата преди заминаването на отбора за чужбина.

Днес, 3 юли, „шейховете“ ще отпътуват на едноседмична подготовка за РС Македония, където имат предвидени три контролни срещи с именити противници от западната ни съседка.

Седмица по-късно „Нефтохимик“ заминава за Словения, където ще довърши своята подготовка с 10-дневен лагер, в който също са предвидени няколко контроли.

Поредното ново попълнение в селекцията на „шейховете“ стана Радой Божилов. Полузащитникът е роден на 13 декември 1995 година, юноша е на ЦСКА София, последно е играл за „Миньор“ (Перник).

„Към момента имаме трима чужденци на проби от френски произход, играещи в предни позиции, каза спортният директор Николай Маринов. Подготовката върви повече от добре и на професионално ниво. Вратаря Марин Орлинов преподписа своя договор с нас за още една година, а след недоразумението с помощник треньора мястото вече е заето от Калоян Генов, млад специалист идващ от ЦСКА, добави още Маринов.