Испания-Италия
Интересен пулуфинал

Националният отбор на Испания е първият полуфиналист на Евро 2020. Селекцията на Лучо Енрике имаше нов драматичен двубой от континенталната надпревара. Този път „Ла Фурия“ премина през лотарията на дузпите, за да отстрани приятната изненада Швейцария.

Редовното време завърши при резултат 1:1, като „кръстоносците“ изостанаха рано заради автогол на Закария. Силно второ полувреме обаче заслужено ги дари с паритета, благодарение точния изстрел на Джердан Шакири.

Макар и с червен картон, заради груб фаул на Ремо Фройлер, екзекуторите на Франция удържаха испанците и през допълнителните 30 минути. Тогава Ян Зомер сътвори няколко фамозни спасявания срещу Морено и Олмо.

Късметът обаче напусна алпийската държава при дузпите, където Унай Симон се превърна в герой за Испания, спасявайки изстрели на Аканджи и Шер. Младият Рубен Варгас пък прати кълбото над горната греда.

Така Микел Оярсабал имаше приятното удоволствие да официализира успеха при 11-метровите удари с 1:3 и прати своята страна на полуфинал.

Там съперник на испанците ще бъде Италия, която също се класира за полуфиналите на Европейското първенство, след като победи Белгия с 2:1.

Футболистите на селекционера Роберто Манчини дръпнаха в резултата, благодарение на Николо Барела (31′) и Лоренцо Инсинье (43′). В края на първото полувреме обаче Ромелу Лукаку (45′) върна „червените дяволи“ в мача, след като се разписа от дузпа.

През втората част белгийците изпуснаха няколко добри възможности да изравнят. Въпреки финалния натиск на „червените дяволи“ в последните минути на срещата, италианците съумяха да запазят резултата в своя полза.

Така на полуфиналите на Евро 2020 Италия ще се изправи срещу Испания.

Днес от 19:00 часа играят Чехия и Дания, а от 22:00 ч. Украйна – Англия.