Швейцария хвърли бомбата на Евро 2020. „Кръстоносците“ отстраниха големия фаворит в турнира Франция след изпълнения на дузпи на „Арена Национала“ в Букурещ.

В редовното време мачът завърши 3:3, а при наказателните удари – 4:5. Големия грешник за французите се казва Килиан Мбапе, който единствен пропусна от бялата точка.

Резултатът бе открит от Харис Сеферович в 15-ата минута. С два бързи гола в началото на второто полувреме на Карим Бензема Франция излезе напред. Малко преди това Рикардо Родригес пропусна от бялата точка.

В 75-ата минута Пол Погба направи 3:1. В 81-ата минута Сеферович върна „кръстоносците“ в мача, а в 90-ата минута Гавранович изравни.

Така „кръстоносците“ се класираха на четвъртфинал, където ги чака Испания, след като оцеля! „Ла Фурия“ продължава след епичен двубой срещу световния вицешампион Хърватия.

Двете селекции спряха дъха на футболния запалянко с уникален осминафинал в Дания, завършил с успех за възпитаниците на Лучо Енрике с 5:3 след продължения.

Редовното време завърши при драматично реми 3:3, което предложи почти всичко от пребогата палитра от футболни емоции. Всичко започна с комичен автогол на испанския страж Унай Симон.

Символичните гости превъзмогнаха тази трудност и към 85-ата минута вече водеха с 1:3 чрез голове на Сарабия, Аспиликуета и Торес.

Хърватия обаче доказа за кой ли път, че има несломим характер и до края се добра до продълженията след точни изстрели на Оршич и Пашалич.

В допълнителното време страхотните положения се редуваха и пред двете врати.

Испания обаче показа по-голямо хладнокръвие и набързо си проправи път до Топ 8 чрез Мората и резервата Оярсабал за крайното 3:5.

Четвъртфиналът Швейцария – Испания ще бъде на 2 юли в руския град Санкт Петербург.