Орачев
Юноша на Черноморец

В първата си контролна среща „Созопол“ победи с 3:0 „Добруджа“, с когото ще се срещне в първия кръг от новия сезон във Втора лига.

До почивката, на стадион „Арена Созопол“ снощи, домакините водеха с два гола. Резултатът откри Диян Молдованов в 26-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле срещу Симеон Баев. Три минути по-късно Борис Тютюков удвои. Десет минути след подновяване на играта Кристиян Парашкевов оформи класическото 3:0.

Следващата контролна среща на „Созопол“ е на 30 юни. Момчетата на треньора Маргарит Димов посрещат „Пирин“ /Благоевград/ от 19.00 ч.

Участие в проверката ще вземе последното ново попълнение в морския клуб – полузащитникът Михаел Орачев. Той е юноша на „Черноморец“, играл е за „Нефтохимик“, „Поморие“ и ЦСКА 1948. 25-годишният играч е син на бившия футболист на „Нефтохимик“ и последно треньор на третодивизионния „Черноморец“ Малин Орачев. Орачев – младши подписа договор като свободен агент. Той за последно игра в изпадналия от елита „Монтана“.