Испания разби с 5:0 Словакия в последен мач от група „Е“ на Евро 2020. Срещата се проведе на „Ла Картуха“ в Севиля.

Мартин Дубравка и Юрай Куцка си вкараха автоголове, а по едно попадение добавиха Аймерик Лапорт, Пабло Сарабия и Феран Торес. Успехът е най-убедителният в историята на испанците на Европейски първенства.

С успеха „Ла Роха“ събраха 5 точки и остава на второ място в крайното класиране. Така следващият съперник на тима в осминафиналите ще бъде Хърватия.

Швеция победи Полша с 3:2 във финалния рунд на завързаната група. Мачът се игра на „Газпром Арена“ в Санкт Петербург. Емил Форсберг откри след само 89 минути игра.

Отново „десетката“ бе точен в 59-ата, а след това дойде моментът на Роберт Левандовски, който наниза два гола в 61-ата и 84-ата минута. Клаесон финишира прекрасна атака на големия виновник в случая Кулишевски и съкруши поляците.

Така Швеция спечели групата със 7 точки, а Полша отпада със само 1 точка.