Хърватия победи с 3:1 Шотландия в решаващ за двата тима мач от груповата фаза на Евро 2020. Двубоят от Група „D“ даваше предимство на „гайдарите“, защото се игра на „Хемпдън Парк“ в Глазгоу.

Въпреки това вторите в света показаха на какво са способни и класата им пролича през второто полувреме.

Звездата на ЦСКА (Москва) Никола Влашич даде аванс на хърватите в 17-ата минута. В 42-ата минута Калъм МакГрегър изравни и взриви публиката, но в 62-ата капитанът на „ватрените“ Лука Модрич отново даде предимство на своя тим с много красив гол.

В 78-ата минута Иван Перишич бе точен с глава за 3:1 и сложи точка на спора.

Равенството щеше да е пагубно и за двата тима, които влязоха в мача с по една точка след първите си две срещи. В крайна сметка обаче воденият от Златко Далич отбор събра 4 точки и зае второ място в крайното класиране в групата с 4 точки. Със същия брой на трета позиция остана Чехия заради по-лошите си показатели от хърватите.

Групата бе спечелена от Англия, като „трите лъва“ завършиха със 7 точки, а Шотландия остана на последната четвърта позиция с 1 точка.

В срещата между двата тима на „Уембли“ Англия победи с 1:0 Чехия в последен мач от групата.

Селекцията на Гарет Саутгейт вкара едва 2 гола за трите мача, дело на Рахим Стърлинг, докато голямата звезда Хари Кейн отправи първия си точен удар в турнира едва в този мач. „Трите лъва“ обаче не допуснаха попадение в трите мача.

Британците отново не убедиха с играта си и не предложиха зрелище за феновете.

Чехите опитаха да се противопоставят, но така и не стигнаха до някакви чисти положения. Патрик Шик не успя да блесне и остана с трите вкарани гола от предходните два мача.