Англия
Англия и Шотландия завършиха с нулев резултат

Англия и Шотландия завършиха наравно 0:0 в един от мачовете с най-голям заряд на Евро 2020. Срещата на „Уембли“ беше от група „D“. „Трите лъва“ изигра много слаб двубой, в който почти не затрудни вратаря на гостите. От своя страна „Тартанската армия“ се брани много успешно.

Така англичаните събраха 4 точки и са лидери във временното класиране заедно с Чехия. Шотландия има една точка.

В другия мач от групата Чехия и Хърватия също не успяха да се победят. Двата отбора направиха 1:1 в Глазгоу.

Така съставът на Ярослав Шилгави може да се смята сигурен осминафиналист, докато хърватите ще трябва да се потрудят още, ако искат да са в следващата фаза.

Победа в мач от група „Е“ записа Швеция, която се наложи над Словакия с 1:0. Единственият гол на „Крестовски“ в Санкт Петербург вкара Емил Форсберг от дузпа в 77-ата минута. Четвърти рефер на срещата беше българинът Георги Кабаков.

С успеха „тре кронур“ излезе на първо място в групата с 4 точки, Словакия е с три.

От 22:00 часа днес Испания се изправя срещу Полша в среща от втория кръг в група “Е”. Двубоят е много важен и за двата отбора, които не успяха да спечелят първите си мачове в групата. Затова те нямат право на повече грешки, ако искат да се класират за следващата фаза.

В група “F” от 16:00 часа ще спорят Унгария – Франция. “Петлите”, които са фаворитът в потока, а може би и в турнира, се изправят срещу един от аутсайдерите. Възпитаниците на Дидие Дешан се надяват да запишат нова лесна победа на сметката си и още днес да си гарантират класиране за 1/8-финалите.

Тази вечер предстои да се изиграе един от най-чаканите сблъсъци от груповата фаза на Евро 2020. В 19:00 часа един срещу друг застават гигантите Португалия и Германия в среща от втория кръг на “групата на смъртта” – група “F”. Макар “мореплавателите” да се водят домакини на хартия, всъщност срещата ще бъде на “Алианц Арена” в Мюнхен и домакинското предимство ще е за Бундестима.