Франция победи Германия с минималното 1:0 в двубой от Група F на Евро 2020, игран на стадион „Алианц Арена“. Единственото попадение в срещата бе дело на Матс Хумелс (20′), който си отбеляза автогол.

През цялата среща футболистите на селекционера Йоаким Льов се опитваха да стигнат поне до изравнително попадение, но това така и не се случи. Французите от своя страна чакаха шанса си да удвоят преднината чрез контраатаки, но техните опити също бяха неуспешни, а Адриен Рабио нацели гредата.

Така Франция вече има три точки и застана на второто място в групата си. Португалия е първенец, заради по-добрата си голова разлика. Германия и Унгария са съответно на трета и четвърта позиция.

Срещата започна много неочаквано. Парапланерист се приземи на терена. Той протестира срещу нефтени компании и се оказа поддръжник на „Грийн пийс“. След като бе изведен от охраната, двубоят започна. Двата отбора се втурнаха в опит да наложат играта си, като Бундестима беше този, който леко надделяваше и задържаше повече топката.

Постепенно „петлите“ се окопитиха и предприеха прострелни атаки. В 17-ата минута Килиан Мбапе отправи плътен диагонален изстрел. Мануел Нойер обаче внимаваше и спаси.

В 20-ата минута символичните домакини поведоха в резултата. Матс Хумелс опита да изчисти остро подаване на Ернандес отляво.

Защитникът обаче насочи неспасяемо топката в собствената си врата. В 27-ата минута Тони Кроос пропусна добра възможност да изравни резултата. Халфът отправи хубав изстрел от пряк свободен удар от удобна позиция. Топката обаче мина над напречната греда.

В последните минути на първото полувреме германците натиснаха съперника, който от своя страна дебнеше на контраатака. В крайна сметка обаче до повече голове не се стигна и „петлите“ се оттеглиха на почивката с минимално предимство.

През втората част Бундестимът се втурна в преследване на изравнително попадение. Това даде възможност на французите да предприемат скоростни контри. При една такава в 52-ата минута Рабио бе хитро изведен. Футболистът напредна и шутира, но в десния страничен стълб на вратата.

В 54-ата германците отговориха подобаващо. Серж Гнабри засече от воле отлично центриране отляво. Топката обаче профуча на сантиметри над напречната греда.

В 66-ата минута Килиан Мбапе прати топката във вратата след много техничен диагонален изстрел. Попадението му обаче бе отменено, тъй като футболистът е бил в положение на засада по време на подаването към него.

В последните минути на срещата Карим Бензема също опън мрежата на Мануел Нойер. Попадението отново беше отменено след консултация с VAR.

До края на мача символичните гости отчаяно правеха опити да разпечатат вратата на Юго Лорис, но това така и не се случи и срещата завърши с минимален успех за Франция.