Португалия победи Унгария с 3:0 в мач от група „Г“ на Евро 2020. Това беше първата среща до момента, която се игра пред пълни трибуни – на стадиона на домакините в Будапеща.

Вдъхновени от десетките хиляди на и извън съоръжението, маджарите дадоха сериозен отпор на настоящия шампион на Европа. Това обаче подейства мотивиращо и с всяка следваща минута натискът се засилваше.

„Мореплавателите“ започнаха защитата на трофея си отлично с три късни гола, дело на Гереро (84′) и Кристиано Роналдо (88′ и 95′). По този начин суперзвездата счупи два рекорда и вече е единственият с участие на пет Европейски първенства, а благодарение на попаденията си е №1 и в голмайсторската ранглиста.

Гостите започнаха много активно и само през първите 30 минути имаха няколко отлични положения за гол. Като гръм от ясно небе дойде пропускът на Салай в 37-ата минута, който бе отказан от вездесъщ Патрисио. Роналдо пък направи непростимото и не отбеляза от 3-4 метра секунди преди почивката.

Шампионите продължиха с атаките през втората част. Нови пропуски на Роналдо го вбесиха и той избухна в последните 10 минути на срещата. В 84-ата дойде мигът на Рафаел Гереро, който завърши отлична атака, а само миг по-късно стъписаните домакини направиха дузпа. Тя бе хладнокръвно реализирана от Роналдо, който оформи крайното 3:0 в заключителните секунди.