Кръг преди края на сезона в Трета лига „Черноморец“ записа победа на Югоизток, но продължава да заема третото място във временното класиране, на две точки от водача в класирането „Марица“ и с никакъв шанс за промоция във Втора лига.

Пловдивчани разбиха като гости „Верея“ с 8:0 и са с 80 точки, а в последното завъртане излизат срещу десетия „Борислав“. „Загорец“, който е със същия актив, би с 4:1 „Атлетик“ Куклен и последно играе срещу петия „Гигант“.

Така „Черноморец“ дори и да победи във финалния 34 кръг, ще трябва да се надява на чудо – грешна стъпка от страна на конкурентите.

В Бургас „акулите“ разбиха с 4:0 „Левски“. Мирослав Радев откри в 5-ата минути игра. Мариян Тонев увеличи преднината на 2:0, а Нуретин Пюскюлю се разписа с глава за класическото 3:0. Четвъртото попадение падна в 39-ата минута, а негов автор стана Мариян Тонев.

На 29 май „Черноморец“ гостува на 14-тия в класирането „Карнобат“.