Опашкарят „Нефтохимик“ направи невъзможното – в предпоследния XXXIII кръг от първенството на Втора лига победи с 3:1 дублиращия отбор на „Лудогорец“.

Със спечелените три точки „шейховете“ изплуваха над спасителната линия в класирането. С актив от 26 точки бургазлии изместиха от 14-ото място „Локомотив“ (Горна Оряховица), който допусна самоубийствено реми 0:0 срещу „Спортист“ (Своге).

Така при тази размяна на местата „Нефтохимик“ е по-близо до запазване мястото си във Втора лига, докато ситуацията за „железничарите“ се влоши, тъй като отборът слезе на 15-то място с 25 точки.

Кръг преди края на шампионата „шейховете“ гостуват на петия в класирането „Спортист“, а тимът от Горна Оряховица излиза срещу третия „Септември“.

На стадиона в „Лазур“ победата за бургазлии дойде след късен обрат. Разградчани откриха още в 5-та минута чрез Бранимир Костадинов. До края на първата част резултатът остана непроменен.

Домакините се върнаха в играта в 71-та минута. Изравнителният гол падна след изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение срещу влезлия като резерва Момчил Кузманов. Точен за домакините бе Мохамед Брахими.

В 79-ата минута всичко можеше отново да се промени. Право да изпълни дузпа получи и отборът на „Лудогорец 2“, но вратарят Марин Орлинов успя да спаси и по този начин запази равенството.

В 87-та минута „Нефтохимик“ стигна до пълен обрат с гол на Теодор Костов. Фенове и футболисти на „Нефтохимик“ ликуваха в триминутното добавено време, когато крайното 3:1 оформи Момчил Кузманов.

Мачовете от последния XXXIV кръг на Втора лига са на 21 май, петък, от 17:00 часа.