Регата
Регата порт Б,ургас

Виктор Станоев от ЯК „Кап. Г. Георгиев Порт Варна“ оглави крайното класиране в регата Port Bourgas 2021 – Bourgas Sailing Week, Оптимист, където стартираха общо 97 състезатели. Негов подгласник стана представителят на домакините от ЯК „Порт Бургас“ Мариян Шангов – момчета старша.

В подреждането следват: Даниела Гочева (ОМСК Циклон Поморие), Пламен Божков (ОМСК Циклон Поморие), Цвета Кирчева (ЯК Кап. Г. Георгиев Порт Варна), Кемала Парушева (ОМСК Циклон Поморие), Тино Томов (ЯК Порт Бургас), Артьом Черпита (ЦСКА, Русия), Александър Ганев (ОМСК Циклон Поморие), Александър Вангелов (ОВК Несебър 2000).

Победа в клас 420 за ЯК „Порт Бургас“ записа екипажът Сава Саръстов/Мартин Гаров.

В Лазер 4.7 Станислава Тодорова и Давид Бинев, също от ЯК „Порт Бургас“, заеха съответно трето и четвърто място. Николай Деркозлиев от ЯК „Черноморец“ е втори в същия клас, но при юноши младша.

В надпреварата при девойки старша на второ място се класира Станислава Тодорова (ЯК Порт Бургас), трета се нареди Даяна Пашова (ЯК Черноморец). Давид Бинев от ЯК „Порт Бургас“ е втори при юноши старша възраст.

В клас Лазер Радиал третото място извоюва Клемент Саръстов (ЯК Порт Бургас). Тук победител е Ебру Болат (Спортул Студентеск Букурещ).

Владислав Маринов/Михаела Александрова (ЯК Порт Бургас) финишираха втори в клас 470.

В традиционната ветроходна регата Port Bourgas 2021 – Bourgas Sailing Week, която е с Grade 50 в календара на World Sailing, участваха състезатели от България, Малта, Русия, Румъния и Германия. В клас Optimist участват 97 състезатели, в Laser 4.7 – 21, Finn – 10, Laser Radial – 9, 420 – 6 екипажа, Laser Standard – 4 и в клас 470 – три екипажа.