Нефтохимик
Нефтохимик загуби от Янтра

Четири кръга преди края на сезона във футболната Втора лига отборът на „Нефтохимик“ загуби една от най-важните си срещи в битката за оцеляване. Бургаският тим бе разбит при гостуването си на„Янтра“ (Габрово) с 4:0.

Всички попадения в мача от 30-тия кръг паднаха през първата част. Символичните домакини откриха в 6-ата минута чрез Иван Петков. Петър Казаков добави две – от дузпа в 15-ата и в 30-ата минута. Християн Кожухаров добави последното попадение в 43-ата.

В средата на втората част от отбора на „Нефтохимик“ беше изгонен Мохамед Брахими и бургазлии довършиха срещата с 10 души.

С този ценен успех „Янтра“ събира в актива си 25 точки и остава на 13-ата позиция. На предпоследното 12-о място с 21 т. е „Локомотив“ /Горна Оряховица/. В предходните три кръга „шейховете“ записаха три поредни победи, но остават последни са единственият тим под чертата за изпадане с 20 точки.

В следващия кръг, на 8 май, „Нефтохимик“ е домакин на десетия „Септември“ /Симитли/ от 18:00 ч. Областното дерби срещу „Созопол“ е на 13 май.