Черноморец
Черноморец вкара само един гол

На четвъртия ден от Страстната седмица „Черноморец“ допусна поражение от „Атлетик“. Тимът от Куклен поднесе изненадата и удари с 1:0 лидера в класирането в мач от 29-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

Единственото попадение вкара Георги Стефанов с глава в 6-ата минута.

В 12-ата минута „Черноморец“ получи правото да изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Милен Танев опита късмета си, но кълбото премина над напречната греда.

В следващите минута играта се накъса и не се стигна до по-опасни положения. До края на мача „акулите“ опитаха да стигнат до изравнително попадение, но ударите по посока вратата на Кирил Акалски не доведоха до нищо. Загубата е доста неприятна за „Черноморец“, тъй като след нея бургазлии отстъпиха лидерското място на „Марица“, който спечели пловдивското дерби срещу „Спартак“ с 4:0.

Така „Марица“ изпревари „Черноморец“ с две точки. Пловдивският тим е със 71 т., докато „акулите“ са с 69 точки. Третият „Загорец“ има 68. „Атлетик“ пък се издигна до 6-ата позиция с 45 точки.

В следващия кръг на 8 май „Черноморец“ е домакин на „Гигант“, който заема четвърта позиция. Мачът е от 18:00 часа.