„Несебър“ надви „Локомотив“ /Горна Оряховица/ със 79:69 в среща от обединения регион Център + Юг, която се проведе в Плевен.

Баскетболистите на Стойчо Кукучев направиха 23 грешки в мача, но спечелиха борбата под коша и демонстрираха малко по-точен мерник от своя съперник.

Ключова за крайния изход на срещата се оказа първата част, след която „Несебър“ се откъсна с 25:14. През втория период играта вървеше кош за кош, а на почивката разликата от 11 точки се запази.

След паузата преднината на тима достигна 17 точки, но преди заключителната четвърт „Локомотив“ намали за 58:68. Две минути преди края от преднината на „Несебър“ останаха едва 6 точки, но тимът удържа водачеството си до последно.

Димитър Найденов бе най-резултатен за победителите с 24 точки, а с дабъл-дабъл са Емилиян Грудов (17 точки и 16 борби), Ростислав Алексов (14 точки и 10 борби) и Даниел Димитров (12 точки, 12 борби и 8 асистенции).

В другите срещи от кръга „Ямбол 2“ надви „Чавдар“ /Троян/ със 111:55, „Чардафон Орловец“ се наложи над „Перущица“ с 87:76.

Лидерът в класирането „Бавни и яростни“ се утвърди на първото място след категоричен успех срещу „Академик Пловдив 2“ със 100:70.

От програмата остава още един кръг, мачовете от който ще се играят на 9 май в зала „Бойчо Брънзов“.

„Несебър“ излиза срещу „Чавдар Троян“ в 14:00 часа. Останалите срещи са: „Локомотив“ – „Ямбол 2“ от 12:00 часа, „Чардафон“ – „Берое 2“ от 16:00 ч. и „Бавни и яростни“ срещу „Перущица“ от 18:00 ч.

Лидер в класирането е „Бавни и яростни“ с 33 т., „Несебър“ е на второ място с 27 т., следван от „Ямбол 2“ и „Берое 2“ с по 26 т.