Баскетбол
Четвъртото място за Черноморец все още е възможно

Четвъртото място в НБЛ за „Черноморец“ все още е „мисия възможна“. В отложен мач от 22-и кръг „акулите“ победиха „Черно море Тича“ с 97:84 /26:19, 23:21,30:19, 18:25/, което е втори успех за бургазлии през сезона от изиграните три мача между двата отбора.

С победата „Черноморец“ запази шансовете да завърши на четвърто място в класирането, но ще чака мача от последния кръг в редовния сезон между „Рилски спортист“ и „Берое“, изходът от който ще реши на каква позиция ще приключи бургаският тим.

„Доволен съм страшно много от момчетата. Моята идея беше в защита да хванем около 40 борби, те записаха 47. Надхвърлиха моите очаквания. „Черно море“ също игра добре, много прилично. Днес мачът за тях беше без значение, но се видя че искаха да дойдат и да играят сериозен баскетбол.

Предстои ни още един мач – срещу „Спартак“ /Плевен/ в събота и времето за възстановяване е малко. На 17 април излизаме за победа и ще чакаме резултата от „Берое“ и „Рилски спортист“, за да видим дали ще сме четвърти или пети. Всичко зависи от този мач и ще чакаме до последно. Забравяме тази победа и атакуваме плейофите“, коментира след успеха над „Черно море Тича“ треньорът на „акулите“ Васил Евтимов.

Черноморец“ и „Берое“ са с равен актив от по 34 точки и заемат съответно шесто и пето място. Четвърти с 35 т. е „Академик“ /Пловдив/, който в последния кръг почива.

Затова „акулите“ се надяват на загуба на „Берое“ в Самоков, за да са четвърти. Ако тимът от Стара Загора победи лидера в НБЛ „Рилски спортист“, „Черноморец“ остава пети, но трябва да спечели мача срещу „Спартак“. При поражение и на двата състава ще има тройна въртележка и за бургазлии остава четвъртата позиция.

За мача „Черноморец“ включи в групата Михаил Капитанов, дни преди 43-я му рожден ден. За „Черно море Тича“ освен Александър Милов, Мартин Коцев, отсъстваше и центърът Терънс Томпсън. Без него играта на варненци бе доста различна и минаваше основно през Георги Боянов. С по-добра борба и отлична стрелба от тройката „Черноморец“ владееше играта. В началото на втория период гостите се върнаха в мача и не само изравниха, но за момент направи и пълен обрат. „Акулите“ отговориха със серия от 10-0, за да възстановят предимството си, а тройките на Константин Коев донесоха още точки. Така преди почивката разликата за първи път стана двуцифрена, но паузата дойде при 49:40.

Само за четири минути след подновяването на играта „Черноморец“ вкара 17 точки, за излезе напред с 22 т. В последната част на паркета излязоха юношите на „Черноморец“. За финалните 3:41 минути в игра се появи и Михаил Капитанов.

Дабъл-дабъл отчетоха трима от баскетболистите на „Черноморец“ – Константин Коев с 22 точки и 10 борби, Уендел Люис – 18 и 16, а Дианте Болдуин с 15 и 11 асистенции. 23 точки вкара Марвин Смит. Евгени Хаджирусев и Ангел Пейчинов завършиха с по 6 т., Симеон Русинов с 3, Борис Войков и Ерджан Терзис по 2 т. възможност да играят получиха още Томас Читадзе, Мартин Чоков.