Футболистите на „Черноморец“ взеха сладък реванш от „Розова долина“ за загубата си с 2:3 в пети кръг през есента. „Акулите“ буквално прегазиха тима от Казанлък, побеждавайки гостите с 6:1 в отложен мач.

Изходът от двубоя беше решен още преди почивката. В петата минута резултатът откри Валентин Иванов. Три по-късно Стоян Вълчев центрира от аут линията към Милен Танев, който покачи за 2:0.

Класиката „акулите“ оформиха в 25-ата минута след триходова атака, започнала от Вълчев, който подаде на Мантаров, а той от своя страна намери Мариян Тонев и той не сгреши за 3:0. Интригата в мача изчезна напълно, когато в 40-ата минута Тонев вкара втория си гол в срещата – 4:0.

След паузата „Черноморец“ вкара още два гола на „Розова долина“, а гостите успяха да се „отсрамят“ с почетно попадение от дузпа в 65-тата минута. В 68-ата точен за „акулите“ бе Онур Чолак. Крайното 6:1 оформи Мирослав Радев.

Във временното класиране „Черноморец“ е на втора позиция след ремито – 1:1 с „Борислав“. Бургаският тим има 60 т., на две след лидера „Марица“, но пловдивчани са с мач повече. Трети е „Загорец“ с 59 т., а четвъртата позиция е за „Розова долина“ – 47 т.

На 17 април „Черноморец“ гостува на „Ямбол“, който се намира на 14 място в класирането.