Слабо нападение и късата резервна скамейка се оказаха препъни камъчето за „Черноморец“ по пътя им към четвъртото място в редовния сезон на НБЛ. В решаващия двубой за желаната позиция преди плейофите в баскетболното първенството „акулите“ не успяха да преодолеят основния си конкурент „Берое“.

В дербито на кръга старозагорци победиха със 76:72 /18:13, 15:25, 21:21 22:13,/ след много оспорван мач, преминал през много обрати. Домакините наваксаха и двуцифрено изоставане в хода на срещата, но за разлика от предишните двубои между двата тма, този път победителят бе определен в редовното време.

След този кръг петият „Берое“ е с 33 точки от 11 победи и 11 загуби, и с предимство в преките мачове с „Черноморец“. Бургазлии са на шеста позиция с 32 т. и баланс 10–12.

Двубоят започна с доста пропуски и от двата тима, но все пак домакините взеха леко предимство в началните минути заради малко по-добрите си изяви в подкошието и така след първата част те водеха с 18:13.

„Черноморец“ обаче стартира втория период със 7 безответни точки и на свой ред поведе в резултата, след което последваха нови размени на водачеството. Мерникът на „Берое“ обаче започна да изневерява, а водени от разигралия се Марвин Смит, на почивката „акулите“ имаха преднина при 38:31.

След паузата играта тръгна сравнително равностойно, но в средата на частта разликата за първи път стана двуцифрена – 52:41 за баскетболистите на Васил Евтимов. Любомир Минчев взе прекъсване, а малко след него тимът му направи серия от 8:0 и почти заличи пасива си. „Черноморец“ обаче не изпусна водачеството си и преди последната част бе напред с 59:54.

Малко преди средата на последната част настъпи обрат за 64:63. Последваха изключително драматични минути, в които играта вървеше кош за кош. При оставащи 34.9 секунди Джими Гавин вкара много важна тройка, която даде аванс на „Берое“ за 72:71. Васил Евтимов поиска прекъсване, но след това Дианте Болдуин направи грешка. Ваклинов открадна топката, а Гавин бе фаулиран и след два точни наказателни удара увеличи за 74:71, като домакините удържаха преднината си до последно.

За „Черноморец“ капитанът Константин Коев записа дабъл-дабъл от 19 точки и 13 борби. Марвин Смит добави 16 точки и 8 борби, с 14 точки завърши Евгени Хаджирусев, с 12 приключи Уендъл Люис, а с 11 и 8 асистенции е Дианте Болдуин.

До края на редовния сезон „Черноморец“ има да изиграе още две срещи. На 15 април е отложеният мач от 21-кръг срещу „Черно море“. В последното завъртане от редовния сезон бургазлии отново са домакини, но на „Спартак“ /Плевен/. И двете срещи в зала „Бойчо Брънзов“ са от 19:00 часа.