Изненадата в 25-ия кръг на Втора лига поднесе последния в класирането „Нефтохимик“. У дома „шейховете“ победиха с 2:1 лидера „Пирин“ (Благоевград) и го свалиха на втората позиция в подреждането.

Успехът е впечатляващ най-вече и с това, че бургазлии завършиха мача с деветима души. В 57-ата и 75-ата минути заради червени картони терена напуснаха Костов и Христов.

Срещата започна отлично за гостите, които поведоха още в 4-ата минута с гол на Гурам Гущеляни.

„Нефтохимик“ изравни в 49-ата минута с попадение на Мохамед Брахими. Само след седем минути домакините останаха с човек по-малко след изгонването на Костов. Това обаче не попречи на „шейховете“ да стигат до обрат. В 64-ата минута френският халф се разписа за втори път във вратата на „Пирин“.

Последните 15 минути от мача домакините доиграха с деветима души, но удържаха, за да се подравят с крайното 2:1. Това е едва трета победа за бургаския тим от началото на сезона. Със спечелените три точки „шейховете“ са с актив от 14 точки.

„Пирин“ е с 49 т., колкото има и новият лидер „Локомотив“ /Сф/, но с по-добра голова разлика оглави класирането.

В 26-ия кръг „Нефтохимик“ почива, а на 14-ти април посреща в Бургас „Струмска слава“.