Динко Динев
Най-добре представилият се тенисист в Пазарджик

Бургаската топ ракета Динко Динев стана най-добре представилия се български тенисист на турнира от веригата UTR Pro Tennis Tour. На кортовете в Пазарджик състезателят на ТК „Авеню“ записа три победи и три загуби. В последния двубой от надпреварата Динев отстъпи пред Илия Снитари (Молдова), с което зае шестото място.

В UTR Pro Tennis Tour Динко Динев победи Александър Лазов, Симон-Антъни Иванов и №499 в световната ранглиста Тома Лоран (Франция).

Другите българи в класирането: Александър Лазов е 7-ми, Симеон Терзиев е 10-ти

Симон-Антъни Иванов е 12-ти, Антъни Генов и Мартин Димитров са 15-ти, Денислав Проданов е 19-ти.

Първото място спечели Драгош Дима от Румъния. Във финалната среща шампионът победи с 6:4, 6:3 Гергели Мадараш (Унгария).

Днес, отново на кортовете в Пазарджик, започва вторият турнир при мъжете. В него ще участват седем българи. Това са Пьотр Нестеров, Габриел Донев, Александър Лазов, Динко Динев, Мартин Димитров, Пламен Милушев и Янаки Милев.