Черноморец
Черноморец

Футболистите на „Черноморец“ пропуснаха да прибавят нови три точки към актива си и да запазят едноличното водачество в класирането в Югоизточната трета лига „В“ група.

В дербито на 24-ия кръг „акулите“ записаха реми срещу „Марица“, като двубоят в Бургас завърши 2:2. С поделените точки „Черноморец“ остава на върха в класирането. Със същия актив от 53 точки обаче вече е и тимът от Пловдив, но който е и с мач повече.

В пряк сблъсък за първото място „Марица“ поведе с 2:0 след половин час игра с голове на Апостол Попов и Олджай Алиев. Равенството възстановиха Мариян Тонев и Стоян Мантаров.

Бившият футболист на „Ботев“ Пловдив и ЦСКА – Апостол Попов откри с глава след центриране от ъглов удар. „Черноморец“ отговори с удар на Милен Танев в 24-ата минута с удар от 30-тина метра, но топката нацели напречната греда. Шест минути по-късно гостите увеличиха преднината си. Попадението реализира юношата на „Локомотив“ Пловдив Олджай Алиев, който овладя изритана от вратаря топка, излезе сам срещу Шейтанов и вкара за 0:2.

Само две минути бяха необходими на „Черноморец“ да се върне в играта. Това направи бившият футболист на „черно-бялата“ школа Мариян Тонев, който с удар от малък ъгъл намали за 1:2, промушвайки топката между краката на вратаря.

До края на двубоя „акулите“ тотално надиграха съперника и резултатът не закъсня. В 61-ата минута стожерът на гостите изби удар, но с добавка от близо Стоян Мантаров изравни. След още четири Мариян Танев можеше да донесе победата за бургаския тим, но останал сам срещу вратаря ударът му срещна лявата греда.

Реферът Драгомир Драганов не зачете трети гол за „Марица“ след маркирана засада.

Така двамата преки конкуренти за промоция във Втора лига остават с еднакъв брой точки – 53 и поделят първото място. От ремито между „Черноморец“ и „Марица“ се възползва „Загорец“, който победи с 1:0 при гостуването си на „Левски“ Карлово и вече е само на точка от лидерите.

В 25-и кръг, на 7 април, „Черноморец“ гостува на опашкаря „Верея“.  „Марица“ приема 11-тия „Карнобат“, а „Загорец“ гостува на „Спартак“ Пловдив, който е 15-и в класрането.