Сезонът за „Нефтохимик“ продължава след като бургазлии се класираха на полуфинал в Суперлигата при мъжете. Шампионите надиграха драматично като гости „Добруджа“ с 3:2 (25:23, 25:23, 15:25, 29:31, 15:13) във втората среща между двата тима от четвъртфиналните плейофи

Въпреки победата старши треньорът Николай Желязков не спести критики към своя тим, като основно те бяха насочени към липсата на колективна отговорност и ниско ниво на дисциплина.

„Направихме поредния драматичен мач без особени волейболни достойнства. Ако не подобрим играта си, ни чакат трудни мачове с Левски на полуфинала. В определени ситуации влизаме в едни такива негативни серии и трябва да бъдем малко повече колектив. Много е важно да не търсим причините в отделни състезатели, а да бъдем повече отбор. Това е нещо, което в този мач не ми хареса въобще. За съжаление, ако продължава, ще имаме проблеми. След като съперникът загуби първите два гейма, след това игра освободено, нямаше какво да губи. Ние пък играхме с много брак и много грешки. Изключително ниско ниво на дисциплина във всеки един елемент. Единственото позитивно нещо е, че победихме“, каза Желязков след края на мача.

Жани Желязков (45% ефективност в атака) и Илия Петков (4 блока и 82% ефективност в атака) станаха най-полезни за шампионите с 19 и 18 точки.

„Добруджа“ завършва на 6-о място в крайното класиране, на което бяха и след редовния сезон.

На полуфинала „Нефтохимик“ очаква победителя от двойката „Левски“ – „Дунав“ (Русе)

„Монтана“ ще срещне по-добрия от двойката „Хебър“ – „Локомотив“ (Пловдив), след като надигра за втори път в серията с 3:0 „Марек Юнион-Ивкони“.

В зависимост от това кой ще стане шампион, тимът от Дупница ще завърши поне на 4-о място в крайното класиране на Суперлигата, на което беше след края на редовния сезон.

И на полуфиналите ще се играе до 2 победи от 3 мача, като първите срещи са предвидени за 1 април (четвъртък)

„Левски“ – „Дунав“ и „Хебър“ – „Локомотив“ играят днес.

Съставът на „Нефтохимик“: Георги Братоев 3, Жани Желязков 19, Валентин Братоев 12, Денис Карягин 11, Илия Петков 18, Николай Николов 16 – Теодор Салпаров-либеро (Мирослав Градинаров, Николай Колев, Стефан Георгиев, Мартин Пенев).