Дея Спорт
Дея Спорт

Полуфиналната серия на Висшата лига не започна добре за волейболистите на „Дея Спорт“.

Момчетата на треньорката Весела Братоева претърпяха драматична загуба с 2:3 /25:18, 25:19, 23:25, 26:28, 15:17/ от „Раковски“ в първи мач между двата тима.

Нищо не предвещаваше такъв развой на двубоя. Още в самото начало на срещата, която се игра в бургаската зала „Младост“, домакините поведоха в резултата и взеха без проблем първите два гейма. И когато всичко изглеждаше решено, севлиевци стигнаха до обрат и спечелиха третия период.

Отборът на „Дея Спорт“ започна четвъртата част с категорични отигравания, но състезателите на „Раковски“ взеха инициативата и отново излязоха напред, за да изравнят за 2:2 гейма и да пратят мача в тайбрек.

Гостите хвърлиха всички усилия в заключителната част. Максимално затрудниха домакините, които едва в края на мача успяха да стопят изоставането си. Това обаче се оказа недостатъчно, за да вземат бургазлии победата и сега ще трябва да гонят задължителен успех в Севлиево.

Вторият мач от серията между двата отбора е на 28 март, неделя, от 17:00 ч. Играе се до две победи от три мача.

Днес първа среща играят „Сливнишки герой“ – „Черноморец Бяла“.