ХК Фрегата
ХК Фрегата

Четвъртфиналната фаза от турнира за Купа България-мъже се оказа последният етап от надпреварата за хандбалистите на „Фрегата“

Въпреки крехката си възраст и без трима от основните си състезатели, които пропуснаха двубоя заради травми, младите състезатели на бургаския клуб се противопоставиха достойно на опитния „Левски“, но загубиха битката за място във финалната четворка.

В зала „Никола Станчев“ юношите на „Фрегата“ отстъпиха с 29:31

На полувремето домакините изоставаха с пет гола – 13:18. След почивката момчетата на треньора Десислав Симеонов намалиха пасива, но не успяха да стигнат до обрат.

За финалната четворка на турнира за Купа България се касираха отборите на „Левски“, „Локомотив“ /ГО/, който в четвъртфинала победи „Спартак“ Варна с 24:21 /13:10/, и „Добруджа“, който надделя в продълженията срещу „Асти 91“ с 26:24 /21:21; 11:11/.
Остава да се изиграе само дербито между „Осъм“ и „Шумен-61“.