Три отличия при кадетите извоюваха бургаските борци в класическия стил на държавното лично отборно първенство в Самоков

Шампионска титла извоюва Димитър Рачев. Състезателят на клуб „Бургас“ триумфира  в категорията до 71 кг, където заслужено грабна златото.

За отбора на „Черноморец-класическа борба“ сребърното отличие в кат. до 51 кг донесе Янчо Бонев, а съотборникът му Стас Узунов се окичи с бронза в кат. до 92 кг.

Отборен победител станаха борците на „Ботев“ (Враца) със 116 т., следвани от „Плевен“ със 103 т. и „Левски“ с 84 т.

Призът за най-техничен борец взе представителят на „ЦСКА Вл. Стойчев“ Ашот Погосян, който взе титлата в категория до 65 кг. Наградата за най-резултатен състезател получи Иван Костов от „Ботев-93”, победител в кат. до 60 кг.

По-рано, отново в Самоков, на шампионата в свободната борба състезателите на „Черноморец“ спечелиха общо четири медала

Носители на вицешампионски титли станаха Ергюн Шукри в кат. до 51 кг и Костадин Иванов в кат. до 80 кг. Бронзови отличия извоюваха Кристиян Кръстев в кат. до 71 кг и Габриел Демирев в кат. до 92 кг.

Тук отборен шампион стана „Берое“ със 151 т., следван от „Димитровград“ със 115 т. и „Сливен“ – 109 т.