В зрелищен мач, изпълнен с много голове, „Нефтохимик“ не успя да спечели дори и точка при гостуването си на „Добруджа“

Воденият от Людмил Киров бургаски тим отстъпи с 2:3 в мач от 22-ия кръг на Втора лига.

Загубата е петнадесета за „шейховете“, за които вече е ясно, че няма как да вдигнат котва от дъното в класирането, където трайно се настаниха

На стадион „Дружба“ в Добрич резултатът за гостите бе открит от Николай Манчевски, който се разписа в 14-ата минута. Едва през второто полувреме, в 61-ата минута, „Добруджа“ успя да изравни след удар на капитана Иван Цачев. В 81-ата минута късметът бе на страната на „Нефтохимик“ и му помогна да излезе напред в резултата, след като Божидар Чуканов си вкара автогол.

Само четири минути по-късно Преслав Петров изравни, а в 88-ата Димитър Алексиев сложи точка на спора с впечатляваща задна ножица.

В следващия 23 кръг „Нефтохимик“ е домакин. На 15 март, понеделник, „шейховете“ приемат от 15:30 ч. единадесетия в класирането „Литекс“

Съставът на „Нефтохимик“: Виктор Ганчев, Даниел Андреев, Тодор Петков, Даниел Георгиев, Сибил Карагьозов, Момчил Кузманов /51 – Илиян Йорданов/, Костадин Христов /51 – Майкъл Георгиев/, Николай Манчевски /79 – Делян Иванов/, Тодор Костов /79 – Раел Лолала/, Петьо Иванов, Уилсън Филипе.