Във временното класиране на обединената група „Несебър“ е на трета позиция

Първа загуба в обединения регион Център + Юг на ББЛ „А“ група понесе отборът на „Несебър“

В оспорван и драматичен двубой момчетата треньора Стойчо Кукучев отстъпиха с две точки пред „Бавни и яростни“. В среща от трети кръг тимът от Плевен се наложи над несебърлии с 87:85 /22:15, 26:21, 23:30, 16:19/.

Двубоят в Стара Загора започна равностойно, но „Бавни и яростни“ постепенно взе инициативата и след 20 минути игри поведе с 12 т., като на почивката двата тима се оттеглиха при 48:36

През третата четвърт „Несебър“ успя да стопи изоставането си и дори на няколко пъти стигна до равенството. В заключителния период „Бавни и яростни“ отново натрупа двуцифрен аванс и въпреки че 8 секунди преди сирената той бе намален само на точка, успя да удържи водачеството си.

За „Несебър“ с 32 точки и 7 борби завърши Стоян Милчев. Димитър Найденов отбеляза 26 точки, Ростислав Алексов – 8 т.

Във временното класиране, от общо девет отбора в обединения поток Юг + Център, „Несебър“ заема шеста позиция с 3 т. от една победа и една загуба. С мач повече „Бавни и яростни“ са на пето място с 4 т. лидер е „Берое 2“ с 6 т., следват „Ямбол 2“ – 4 т., „Академик ?“ – 4 т., „Перущица“ – 4. Последните три меда са за „Чардафон“ – 3 т., „Локомотив“ /ГО/ – 3, и „Чавдар Троян“ – 2 т.

На 7 март баскетболистите на „Несебър“ излизат срещу „Локомотив“. Мачовете от четвърти кръг ще се играят в плевенската зала „Балканстрой“

Резултати от регион Юг + Център: Несебър – Бавни и яростни – 85:87; Берое А – Чавдар Троян – 94:58; Перущица – Чардафон – 88:68; Ямбол А – Локомотив Горна Оряховица – 97:47.