В пореден мач отборът на „Черноморец“ достигна до победата в последната минута. Трите точки „акулите“ спечелиха при гостуването си на „Димитровград“ след 2:1.

Успехът на бургаския тим е бил помрачен от неприятен инцидент, при който са пострадали почетният президент на „Черноморец“ Тома Томов и вратарят Мартин Шейтанов.

След края на мача местни привърженици, които са присъствала на срещата въпреки забраната за това, са налетели на съдийската тройка от Пловдив – Радослав Гидженов, Янко Чакъров и Крум Апостолов. Това става пред погледите на част от бургаската група, върху които се стоварват и част от ударите.

От ръководството на „Черноморец“ заявиха, че ще подадат жалба за БФС.

В срещата от 19-ия кръг на Трета югоизточна лига „Димитровград“ откри резултата в 25-ата минута. Десет по-късно „Черноморец“ изравни по доста зрелищен начин. Нуретин Пюскюлю се разписа с красиво изпълнена задна ножица.

В 64-ата минута бургазлии можеха да стигнат до пълен обрат, когато Парушев изведе Стоян Вълчев, а той преодоля противниковия вратар, но на празна врата не успя да намери пътя към мрежата.

Натискът и желанието за победа дадоха резултат в 90-ата минута. Божинов центрира в наказателното поле на домакините и Нуретин Пюскюлю с второто си попадение в мача донесе крайния успех за „Черноморец“ – 2:1.

След тази победа „Черноморец“ продължава да заема първото място в Трета югоизточна лига с актива от 50 точки. В следващия кръг „акулите“ приемат третия в класирането „Загорец“ /Нова Загора/. Двубоят е на 6 март от 15:00 часа.