Във втори пореден мач отборът на „Нефтохимик“ инкасира срамна загуба. Този път бургаският тим отнесе шест безответни гола на стадион „Надежда“ в столицата. В мач от 20-ия кръг на Втора лига „Локомотив“ разби „шейховете“ с 6:0

„Нефтохимик“ остава на дъното в класирането и спасение за славния някога тим вече няма. „Шейховете“ са едва със седем точки.

Началото на голеадата постави Светослав Диков от дузпа в 11-ата минута. Николай Цветков удвои с удар извън наказателното поле в 30-ата минута, а 5 минути по-късно прехвърли вратаря за 3:0.

В 55-ата минута Диков реализира втория си гол в срещата, след като се озова на празна врата на голлинията. В 60-ата минута 17-годишният Валентин Николов направи 5:0, засичайки центриране отдясно. Крайният резултат бе оформен от резервата Калоян Стефанов, който с глава направи 6:0.

„Локомотив“ (София) има 39 точки и е на второ място. Лидер е „Пирин“ с 41 т., третата позиция заема „Спортист“ (Своге) с 32.