Шампионът „жертва“ точки на рождения ден на тренера

Шампионът „Нефтохимик“ инкасира четвърта загуба в Първа осмица на Суперлигата при мъжете след като бе надигран от „Монтана“

Бургазлии гостуваха със състав, включващ предимно резервите в отбора. От това се възползва Даниел Пеев, чиито момчета излязоха пределно мотивирани и надделяха във всички елементи на играта. Три гейма бяха достатъчни „Монтана“ да ликува с нови 3 точки в актива и с чиста победа 3:0 (25:17, 25:23, 25:20).

За „Нефтохимик“ не играха наказаният за три срещи разпределител Георги Братоев, Теодор Салпаров и Жани Желязков, които получиха почивка. Валентин Братоев и Ники Николов пък записаха много кратко време на терена

Треньорът на тима Николай Желязков, който вчера, 26 февруари, навърши 51 години, заяви преди срещата, че ще основните играчи ще бъдат запазени за финалната четворка за Купата на България и по-важните мачове до края на сезона в Суперлигата. Но ще играят за победа при гостуването на „Монтана“, което не се случи.

„Монтана“ имаше много силни изпълнения на начален удар в своята зала и беше много константен в изпълнението си. Независимо от това, че направиха доста грешки, отбелязаха и 8 аса и ни затрудниха на този  елемент. След това ние имахме доста трудности. От наша страна ние не успяхме да затрудним достатъчно добре тяхното посрещане. Борихме се, опитахме всичко, но в крайна сметка заслужена победа на домакините.

Да, имахме отсъстващи титуляри, но за нас важното е, отборът ни да натрупа игрови опит. До момента някои от играчите не са имали толкова шанс за изява. Ето например един Златко Кьосев, който началото не се включваше толкова успешно, но след получените възможности все повече напредва. Затова в момента е важно да дадем възможност на целия отбор да се подготви най-добре за решителната част от първенството. Аз лично не правя никакви драми от загубата,“ каза Желязков.

След спечелените точки „Монтана“ запазва шестото място във временното класиране с 5 победи, 5 загуби и 15 точки, с мач по-малко. „Нефтохимик“ също остава на същата позиция – трето място, със 7 победи, 4 загуби и 18 точки.

В редовния 12-и кръг бургазлии приемат „Марек Юнион Ивкони“ (Дупница). Срещата е в четвъртък, 4 март, от 18:30 часа

Съставът на „Нефтохимик“: Стефан Георгиев 1, Мирослав Градинаров 4, Денис Карягин 7, Златко Кьосев 6, Илия Петков 5, Николай Колев 6 – Ивайло Лалов-либеро (Валентин Братоев 5, Венцислав Трифонов, Николай Николов).