Станаха ясни двойките от турнира по баскетбол за Купата на България при мъжете. Бургаският „Черноморец“ ще се изправи срещу „Балкан“. Това определи изтегленият жребий. Двубоят от четвъртфиналната фаза на надпреварата е на 11 март.

По-рано обаче двата отбора ще могат да направят генерална репетиция преди турнирния двубой. В мач от 19-ия кръг, на 27 февруари, ботевградчани приемат тим на Васил Евтимов.

Към момента балансът от срещите в първенството между двата тима е 1–1. В първи кръг от редовния сезон „Черноморец“ победи „Балкан“ като гост с 87:79, в ответния двубой в Бургас в началото на януари „акулите“ отстъпиха със 76:92.

В турнира за Купата на България ще участват всички отбори от Националната баскетболна лига, с изключение на последния във временното класиране „Черно море Тича“. За четвъртфиналите жребият бе дирижиран, като в едната урна бяха поставени първите четири отбора към момента в НБЛ, а в другата – заемащите местата от пето до осмо.

Останалите двойки в тазгодишното издание на Финалната осмица за EFBET Купа на България 2021 г. са: „Левски Лукойл“ – „Спартак“, „Берое“ – „Ямбол“ и „Рилски спортист“ – „Академик“ /Пловдив/.

Полуфиналът е на 13 март.

Победителят от „Рилски спортист“/„Академик“ Пловдив ще срещне победителя от „Балкан“/„Черноморец“, а от „Левски Лукойл“/„Спартак Плевен“ – „Берое“/„Ямбол“.

Носителят на трофея ще бъде определен на 15 март. Все още не е ясен домакинът на турнира.