Отборът на СОЗОПОЛ стартира новата 2021 година пред своя публика с домакински успех над Литекс с 1:0 в среща от 19-и кръг на Втора лига. Това бе и първи официален мач за годината на „Арена Созопол“.

Заради епидемичната обстановка, верните привърженици отново подкрепиха своите любимци от изкуственото игрище над подземния паркинг под таблото.

В храма, момчетата на Маргарит Димов нямат поражение от 2018, когато за последно на 22-и април Оборище Панагюрище спечели във Втора лига с 1:3. В герой за небесносините днес се превърна Цветомир Тодоров, който подпечата седмия успех на СОЗОПОЛ от началото на сезона със служебната победа идния кръг срещу преустановилия участие тим на Кариана Ерден.

В 70-та минута СОЗОПОЛ отбеляза решителния удар в мача, макар и с 10 души. След единствената контраатака в срещата за домакините, Георги Радев изчисти кълбото и комбинира с Иван Колев. Нападателят спечели нарушение, но съдията от Сливен Димо Димов пусна авантаж, а топката попадна в Сава Савов, който намери в предни позиции откъсналия се Цветомир Тодоров.

Полузащитникът от Видин остана очи в очи с вратаря на ловчанлии и с примерен изстрел по земя в долния ляв ъгъл вкара така ценното попадение, с което СОЗОПОЛ прибави поредните три точки в актива си. Морският тим игра с човек по-малко от 28-та минута, когато Димо Димов показа втори жълт картон и изгони Антонио Ласков за реплика.

Реферът от Сливен нажежи обстановката с абсурдните си две отсъждания, ощетявайки отбора на домакините. СОЗОПОЛ не получи правото да изпълни два наказателни удара за игра с ръка в наказателното поле на Литекс, а реферът подмина и двете ситуации. След разправията, Ласков си изпусна нервите и Димов го изгони.

До положенията с дузпите, мачът беше коректен, без грубости и картони от двата отбора, а така продължи и до последния съдийски сигнал. След като СОЗОПОЛ остана с човек по-малко това бе добре дошло за ловчанлии, които се възползваха и атакуваха при всеки удобен момент.

СОЗОПОЛ дръпна с точките пред основните си конкуренти и продължава да се бори за челните места във втория ешелон. „Небесносините“ са 26 в своя актив, делейки 6-та позиция в класирането със състава на Хебър Пазарджик, които имат тежка визита в следващия кръг на негостоприемния Струмска слава Радомир. Септември София са с 28, а в следващия кръг почиват.

Спортист Своге е с 29, а идната събота гостуват на коравия домакин Добруджа. Дубълът на Лудогорец 2 е с 30. Разградските орли имат домакински двубой утре с Добруджа Добрич, а в следващия кръг, когато СОЗОПОЛ почива гостуват в Ловеч. Ловчанлии са корав домакин и в града на люляците трудно губят точки.

Последната загуба на „оранжевите“ пред собствена публика е именно срещу Кариана Ерден, като гостите спечелиха с 1:2 в заключителните минути на срещата. СОЗОПОЛ остава в златната среда, а момчетата на Маргарит Димов продължават да мечтаят за престижно класиране.

През почивката идната събота, СОЗОПОЛ ще играе контролна среща с Янтра Габрово. Двубоят е на 27-и февруари, от 14:00 часа, на официалния стадион на Верея -„Трейс Арена“ в Стара Загора, а след това е дербито с Пирин Благоевград, което ще може да гледате пряко по Диема Спорт.