Малин Орачев направи успешен дебют начело на „Черноморец“. Воденият от него тим записа победа в първата среща за т. г. В мач от 18-ия кръг на Югоизточната Трета лига „акулите“ се наложиха с 2:0 над „Родопа“ /Смолян/.

През цялата среща домакините имаха превес и играта предимно се водеше в половината на гостите. След половин час на терена с ефектна задна ножица опита да открие резултата Мирослав Радев.

Две минута по-късно Мариян Тонев бе съборен непосредствено пред наказателното поле, но от пряк свободен удар Божинов стреля неточно. В 35-ата от корнер отново Божинов застраши вратата на гостите, но до гол не се стигна.

Постоянният натиск на „акулите“ даде резултат. В 38-ата минута Мариян Тонев получи отличен пас от дълбочина, навлезе в наказателното поле и от много малък ъгъл насочи топката под напречната греда и откри резултата.

През второто полувреме домакините не спряха да търсят път към вратата на „Родопа“. Най-сериозните пропуски обаче направиха Слави Шопов и Мирослав Радев. Минути преди края на срещата падна и вторият гол. Отново точен бе Мариян Тонев, който от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на гостите, направи 2:0.

След този кръг „Черноморец“ продължава да бъде лидер на Югоизток с актив от 47 точки. Вторият „Загорец“ е с 41 т., но с два мача по-малко. Трети е „Марица“ с 39 точки и мач по-малко.

В 19-ия кръг, на 27 февруари, „Черноморец“ гостува на шестия „Димитровград“.