Вратарят на „Нефтохимик“ пусна само шест гола

„Нефтохимик“ претърпя тежка загуба при домакинството си на „Септември“ /София/

Новосформираният мъжки състав на бургаския клуб бе отнесен с 0:6 в мач от 19-ия кръг на Втора футболна лига. Дебют със „зеления“ екип направи новото попълнение Раел Лолала.

Крайният резултат на стадион „Лазур“ можеше да бъде още по-разгромен за „шейховете“

Част от головете паднаха след елементарни грешки на защитата или закъснели действия. С отличната си игра пък вратарят Петър Рахнев не допусна да се стигне до двуцифрен разлика.

През първото Марио Илиевски откри в 13-ата минута от дузпа

Вратарят на бургазлии отрази удара, топката се върна в полето, където при добавката Илиевски не сгреши и се разписа за 1:0. Две минути преди попадението отново той можеше да реализира, но удара му с глава мина над напречната греда.

В 19-ата минута след ъглов Асен Георгиев получи пас, навлезе в наказателното поле и необезпокояван от никого стреля за 2:0. След половин час игра отново Рахнев на два пъти се намеси отлично на вратата, но в 36-ата Атанас Кабов оформи класическото 3:0.

След почивката „Септември“ вкара нови три гола. На два пъти точен за гостите беше влезлият като резерва Симеон Александров в 75-ата и 79-ата минута, и Илиевски в 77-ата

С актив от 28 точки „Септември“ е шести във временното класиране. „Нефтохимик“ продължава да е на последната позиция със 7 точки

В следващия кръг „шейховете“ гостуват на лидера „Локомотив“ /София/.