При подновяването на първенството в Трета дивизия лидерът в класирането на Югоизточната група „Черноморец“ ще е домакин.

В мач от 18-ия кръг тимът, воден от новия старши треньор Малин Орачев, приема деветия „Родопа“ /Смолян/. Двубоят е на 20 февруари от 14:00 часа на стадиона в кв. Акациите.

Седмица преди старта на пролетния дял при аматьорите „Черноморец“ записа победа в последната си контрола. На стадиона в Твърдица „акулите“ записаха успех с 3:1 над „Розова долина“.

Бургаският тим поведе в резултата в 10-ата минута с гол на Мариян Тонев, реализиран от границата на наказателното поле.

Десет по-късно „розите“ също стигнаха до попадение, което обаче бе отменено заради засада. До почивката „акулите“ пропуснаха да удвоят преднината си след удари на Мустафа и Мирослав Радев.

Това направи в 60-ата минута Жулиен Парушев, който се разписа за 2:0. Малко след това Тонев подпечата класическото 3:0.

След 80 минути игра старши треньорът на „Черноморец“ Малин Орачев пусна в игра четирима юноши на клуба. От това се възползва „Розова долина“, отбелязвайки почетно попадение в контролата.

Във временното класиране „Черноморец“ е с 44 точки, на три пред „Загорец“ /нова Загора/ и на 8 от третия в листата „Марица“ /Пд/.