Футболистите на „Добруджа“ се наложиха с 2:1 над „Созопол“ в двубой от 18-ия кръг от Втора лига. Преслав Петров (6-ата минута) и Цветан Илиев (46-ата) бяха точни за домакините, а Деян Молдованов успя да изравни за „Созопол“ в 32-ата минута.

В мача „Созопол“ имаше своите шансове, но не успя да ги оползотвори. В 5-та минута след изпълнение на корнер, домакините от Добрич поведоха в резултата. В 31-та минута Диян Молдованов изравни. Преди почивката „Добруджа“ реализира, но голът бе отменен заради засада.

В началото на второто полувреме „зелените“ върнаха преднината си с попадението на Цветан Илиев. Капитанът Петър Кюмюрджиев пропусна да изравни. Той опита с мощен удра да изненада вратаря, но топката срещна напречната греда.

С тази победа „Добруджа“ се изкачи на 11-ата позиция с актив от 19 точки, като изпревари „Струмска слава“. „Созопол“ е девет с 20 точки от 5 победи, пет равенства и шест загуби.