Трудна, но важна победа постигнаха волейболистите на „Нефтохимик“. Шампионите, които играха в непълен състав, надделяха над „Пирин“ (Разлог) с 3:2 (25:18, 23:25, 29:31, 25:21, 15:7) в мач от осми кръг.

Това е четвърта победа в Първата осмица на Суперлигата за момчетата на Николай Желязков, които са четвърти в класирането с 10 точки (2 загуби). „Пирин“ е осми с 1 точка от 6 загуби.

Двата отбора се срещнаха за втори път през последните два дни, след като в петък се изправиха един срещу друг в трети кръг на турнира за Купата. В него бургаският тим взе чиста победа с 3:0 и се класира за следващия етап от надпреварата.

Заради здравословни проблеми не играха Жани Желязков и Николай Николов, а в процес на възстановяване са Валентин Братоев и Теодор Салпаров.

„Нефтохимик“ беше водещ в началото на двубоя и с лекота спечели първата част. През втория гейм домакините обаче успяха да изравнят и да спечелят частта. Доста оспорван бе третият гейм, в който волейболистите на Северин Димитров водеха през по-голямата част от времето. В самия край бургазлии наваксаха изоставането си и се стигна до три геймбола. След борба в следващите минути състезателите от Разлог поведоха в резултата – 31:29.

„Пирин“ имаше предимство до средата на решителния четвърти гейм. „Нефтохимик“ обаче изравни и обърна резултата и така вкара мача в тайбрек.

В заключителната част шампионът не допусна повече изненади и взе своята четвърта победа в първенството.

„Нефтохимик“ има още един отложен мач – гостуване на ЦСКА. Срещата е във вторник, 2 февруари, от 18:00 часа. В редовния 9-и кръг бургазлии ще гостуват на „Хебър“ (Пазарджик). Дербито е в събота, 6 февруари.

Състав на „Нефтохимик“: Георги Братоев 6, Мирослав Градинаров 20, Денис Карягин 24, Златко Кьосев 17, Илия Петков 12, Николай Колев 15 – Ивайло Лалов-либеро (Венцислав Трифонов, Валентин Братоев, Стефан Георгиев, Мартин Пенев, Теодор Салпаров-либеро 1).