Волейболистите на „Дея Спорт“ заемат второто място във временното класиране на Източната група след победа номер четири в Националната Висша лига.

Миналата събота момчетата на Весела Братоева постигнаха успех при домакинството си на „Раковски“ в отложен мач от трети кръг. Те се наложиха с категоричното 3:0 /25:18, 25:22, 25:22/.

Водени от опитните – Андрей Николов, Георги Димитров, Георги Петров, Явор Генов, Алекс Борисов, домакините взеха с лекота първия гейм. В останалите две части обаче бургазлии трябваше доста да се потрудят, след като тимът от Севлиево даде сериозен отпор. На няколко пъти гостите успяваха да стопят изоставането си и да изравнят.

До нещо по-сериозно обаче не се стигна. Единствен превес те взеха в началото на втория гейм. Тогава волейболистите на „Раковски“ поведоха и направиха разликата три точки – 4:7.

Това подейства „отрезняващо“ за бургазлии, които направиха серия, изравниха, а след това и поведоха. Гостите показаха, че не са се отказали от битката и се добраха до нови две равенства при 16:16 и 18:18. Дебненето продължи до края на частта, която в крайна сметка беше спечелена от „Дея Спорт“ с 25:22.

Така с 12 точки бургаският отбор заема второ място с 4 победи и една загуба. Със същия баланс, но с 13 т. лидер в класирането е „Черноморец“ /Бяла/. Трети с мач повече е „Родопа“ – 10 т., следват „Раковски“ – 7 т., „Елит“ /Силистра/ – 6 т. и останалият в дъното с шест загуби „Попово 09“.

В шести кръг от Източната група „Дея Спорт“ приема „Елит“. Мачът е на 7 февруари от 18:00 ч. в зала „Младост“.