„Локомотив“ /Пд/ обърна „Черноморец“ за 3:1

След много силно първо полувреме третодивизионният „Черноморец“ опита да се противопостави на елитния „Локомотив“, но отстъпи с 1:3 във втората си контрола

За „смърфовете“ това е пета поредна победа в зимните проверки.

В 44-ата минута бургазлии поведоха с гол на Мартин Танев. Синът на Георги Иванов – Гонзо – Александър Иванов изравни в 62-ата, Кристиан Илич покачи в 79-ата и Момчил Цветанов оформи крайното 1:3 в 90-ата минута.

Първата опасност дойде малко след началото на мача, когато след центриране в наказателното поле Георги Минчев опита удар с глава, но топката премина встрани от вратата. В 12-ата минута гостите от Пловдив получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Новото попълнение на „Локомотив“ Конър Руан прати кълбото в наказателното поле, но там няколко играчи се разминаха с него и не успяха да осъществят удар. Четвърт час след началото на мача „Черноморец“ също опита късмета си с шут от далечна дистанция, но доста неточно.

В 25-ата минута отново „акулите” създадоха опасност, но ударът мина близко над напречната греда. В 32-ата минута Руан центрира в наказателното поле на домакините, топката прескочи всички, но вратарят на бургазлии излезе неразчетено. Александър Колев успя да го изпревари, да отмъкне кълбото и да прехвърли стража, но ударът му бе избит от голлинията.

В 35-тата минута Милен Танев откри за домакините след страхотен удар от фаул. В самия край на първата част бургазлии можеха да вкарат и втори гол. Илко Пиргов отби далечен удар, а при добавката Стоян Кижев нацели отблизо страничната греда.

В 40-ата минута Минчев стреля опасно от статично положение, но вратарят на домакините спаси. 4 минути по-късно отново „Черноморец“ създаде по-опасното положение. Далечен шут по земя бе избит от Пиргов. Топката обаче попадна в краката на Стоян Кижев, който от непосредствена близост нацели страничния стълб и пропусна да удвои.

Едва след час игра, в 62-ата минута, „Локомотив“ стигна до изравняване

Николай Николов успя да изведе влезлия като резерва Илич, който от своя страна пусна пас към Александър Иванов. Нападателят прокара топката под вратаря на домакините и направи резултата 1:1. Натискът на пловдивчани даде резултат. В 79-ата минута Илич с премерен изстрел успя да изведе „смърфовете” напред. Малко след това „Локомотив“ получи правото да изпълни дузпа, но Момчил Цветанов нацели гредата.

В самия край на мача Цветанов получи отляво, нахлу в наказателното поле и с мощен шут вкара за 1:3. Това бе и последната опасност в срещата