„Ямбол“ приземи „Черноморец“ и взе реванш

По-малко от четири минути бяха необходими на „Ямбол“, за да стигне до обрат и да спечели гостуването си на „Черноморец“ с 94:92 /26:27, 21:22, 20:22, 27:21/

Загубата смъкна „акулите“ отново на шестото място в класирането с актив от 20 т. от 6 успеха и осем поражения. „Ямбол“ е седми с 19 т. от пет победи и девет загуби.

Иван Лилов вкара два от четири наказателни удара в последните 13 секунди и донесе успеха на ямболлии, който е пети за тях през сезона

Двубоят в зала „Бойчо Брънзов“ беше равностоен. Едва в третата част преднината на домакините стана двуцифрена – 12 т., но съперникът бързо се приближи само на четири след края ѝ. В началото на последния период тя отново стана 10 точки, след което започна размяна на серии – първо 9:0 за ямболлии, след което 6:0 за „Черноморец“, което доведе до 87:80. При 3:33 минути до края и след серия 13:2 „Ямбол“ поведе с 93:89 и удържа, за да вземе реванш от загубата с 84:89 през декември м.г. и да поднесе най-хубавия подарък за юбилея на старши треньора си Тони Дечев.

За победителите 21 точки вкара Уили Атууд, 18 добави Иван Лилов, като той овладя и 6 борби и направи 10 асистенции. Със 17 точки и 6 асистенции се отличи Ерик МакГил, а по 11 точки вкараха Франклин Уилямс и Андрей Иванов, който добави 9 борби.

За „Черноморец“ с 24 точки и 11 борби завърши Марвин Смит, 19 добави Дианте Болдуин, който подаде и 14 завършващи подавания. Евгени Хаджирусев вкара 18 точки, Уендъл Луис 14, а с 10 точки приключи капитанът Константин Коев.

В следващия кръг на НБЛ „Черноморец“ е домакин на „Берое“. Мачът е на 30 януари от 19:00 ч. На 7 февруари „Ямбол“ е домакин на „Спартак“ Плевен