Волейболният „Нефтохимик“ забуксува още в първия мач за новата 2021 г. В мач от пети кръг шампионите загубиха драматично като гости на „Марек Юнион-Ивкони“. Дупничани се наложиха с 3:2 (25:19, 20:25, 25:17, 22:25, 15:13) и това за тях е трета победа в Първата осмица на Суперлигата.

„Марек“ е трети във временното класиране с 10 точки (3 победи, 3 загуби), бургазлии са четвърти с 8 точки (3 успеха, 2 поражения) и мач по-малко. Лидер продължава да е „Хебър“, който надигра отбора на ЦСКА с резултат 3:0 (25:13; 25:19; 25:20) гейма Във временното водачът в класирането е с 5 победи, 1 загуба и 16 точки.

В Дупница първият гейм започна с предимство на шампионите и игра точка за точка впоследствие. Домакините постепенно набраха инерция и поеха инициативата. Благодарение на добрата си игра в атака и на блокада те затвориха без проблем частта. Впоследствие бургазлии показаха съвсем друго лице и поведоха ударно. Доминацията им се запази до края и резултатът бе изравнен.

Ролите се размениха в третата част и „Марек“ отново бе водещ, като оформи аванс и не остави шанс на противника. В решителния четвърти гейм обаче волейболистите на Николай Желязков заиграха по-концентрирано и постепенно увеличиха дистанцията със съперника. Така мачът влезе в тайбрек.

Там шампионите поведоха с 9:3. В този момент домакините показаха страхотен характер и направиха обрат. С ключова роля за това бе влизането на Илиян Преспов, който отбеляза 2 аса, а началният удар и блокадата на дупничани наклониха везните в тяхна полза и те се поздравиха с третия си успех.

За „Нефтохимик“ Мирослав Градинаров бе най-резултатен с 24 точки (3 аса, 3 блокади), Денис Карягин завърши с 16 точки (1 блокада), Илия Петков и Златко Кьосев с по 12 т., Николай Колев и контузеният Николай Николов – 3 т., Георги Братоев – 2 т., Стефан Георгиев – 1 т.

В следващия мач от Суперлигата, на 31 януари, „Нефтохимик“ излиза срещу „Пирин“ в Разлог. Двата тима ще се срещнат и в турнирния двубой за Купата на България. Датата за мача все още не е уточнена.