„Черноморец“ записа успех в първата контрола от зимната подготовка. Бургаските футболисти се наложиха с 2:1 над „Спартак“ /Варна/ на стадиона в „Акациите“. Двубоят бе неофициален дебют за новия старши треньор на бургазлии – Малин Орачев.

Мачът започна равностойно, но в 25-ата минута „акулите“ излязоха напред в резултата с гол на Мирослав Радев. Той се възползва от лошо върната топката към вратаря на гостите, пресече подаването, преодоля стража и на празна врата се разписа за 1:0.

„Соколите“ обаче се върнаха в двубоя с попадение от дузпа в началото на второто полувреме. Валентин Иванов извърши нарушение в собственото си наказателно поле и главният съдия отсъди 11-метров удар. Янаки Смирнов възстанови равенството 1:1.

Осем минути по-късно „Черноморец“ отново излезе напред. Антон Узунов изненада вратаря на гостите с удар извън наказателното поле, който обаче изпусна топката, а за притичалия Жулиен Парушев остана само да я насочи в мрежата за крайното 2:1.

На 30 януари „акулите“ играят проверка с елитния „Локомотив“ /Пд/.